" />
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Bezdroża Kaukazu - off road Gruzja - 16 dni
Termin: 2012.08.24 - 2012.09.08
Kraj: Gruzja
Kategoria: samochody terenowe
Cena: 5000,00 PLN/os. (przy 3 os. w aucie + instruktor)
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Zapraszamy do udziału w wyprawie off road pośród krajobrazu wysokich gór, malowniczych dolin, lasów, tętniących bujną zielenią pól Batumi, jezior i rzek...Dodatkowych wrażeń dostarczy podróż wzdłuż tureckiego wybrzeża!!!

Termin: 24.08.-08.09.2012r. - możliwość dostosowania terminów do Uczestników!!!!

min. 6 Uczestników

Cena obejmuje:

 • miejsce w samochodzie terenowym Land Rover na czas wyprawy
 • paliwo
 • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
 • opiekę doświadczonych instruktorów
 • krótkie szkolenie off road z techniki i bezpieczeństwa jazdy
 • noclegi w namiotach
 • namioty i karimaty
 • niezbędny sprzęt biwakowy
 • wyżywienie - biwakowe samodzielnie przygotowywane przez Uczestników
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • opcjonalnych noclegów w obiektach hotelowych
 • wydatków własnych
 • śpiworów
 • dodatkowych atrakcji

Ekspedycja terenowa 4x4 po przebyciu ok. 3000 km na trasie Polska - Gruzja rozpoczyna się na przejściu granicznym w regionie Adżaria - "muzułmańskiej Gruzji" kojarzonej z czarnomorskimi plażami, herbacianymi polami Batumi oraz gruzińskim islamem.  Jednym z najcenniejszych zabytków regionu jest starożytna twierdza Gonio- warownia nad Morzem Czarnym z 18 basztami i grubymi murami, które zosatły wzniesione przez Rzymian.

Udajemy się we wschodnim kierunku wzdłuż granicy tureckiej - droga wyboista, ale pełna urokliwych zakątków, cerkwii, niezwykłych mostów skalnych, które prowadzą nas w rejon Meschetia - krainy światyń, zamków, warowni, które przypominają o "złotym wieku" Gruzji. W malowniczych dolinach kryje się słynne miasto skalne Wardzia (ponad 250komnat na 13 poziomach)- oraz kompleksy Sapary i Zarzymy. Symbolem regionu z pewnością mogą być liczne gorące źródła mineralne. Krajobraz Meschetti to także pokryte halami grzbiety Gór Trialeckich i Mescheckich, głębokie doliny Wyżyny Eruszeckiej, najpotężniejsza rzeka Kaukazu Południowego - Mtkawri (Kura) a także majestatyczny kanion siegający 1000 metrów głębokości. Groty i pękniecia zboczy kanionu to schronienie dla potężnych orłów.

Na naszej trasie jest także Wanis Kwawebi - skalny klasztor w zboczach kanionu Kury. Liczne komnaty i pieczary a na szczycie kompleksu niewilki kościółek, w którym dorosły człowiek ledwo się mieści.

Autami terenowymi dotrzemy do Bordżomi - słynne w świecie uzdrowisko z doskonalym mikroklimatem i leczniczymi wodami mineralnymi. Walory te są wynikiem dziewiczej przyrogy okolicznych gór chronionych w ramach Parku Narodowego Borżomi-Charagauli. Niezabraknie też wizyty w mieście urodzin Stalina -Gori. W niewielkiej odległosci od Gori znajduje się Uplisciche - Twierdza Boga - jedno z najstarszych miast wykutych w skale.

Na trasie nie może zabraknąć Gruzińskiej Drogi Wojennej - od kosmopolitycznej stolicy Tibilisi po górskie szczyty. Jest to malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu -208 km spektakularnych widoków głównie z Przełęczy Krzyżowej na wys. 2379 m n.p.m. - doliny i kaniony rzek, wzgórze z bazyliką Dżwari-Krzyż, turkusowe wody sztucznego jeziora Żinwalskiego,  biała piramida drzemiącego wulkanu Kazbek 5047 m n.p.m. czy Wąwóz Darialski - długi na 8 km a miejscami zwężony do 100 m przy wysokosci ścian do 1800 metrów.

Gruzja odkrywa przed nami swe liczne oblicza...zielone pola herbaty, piaszczyste plaże, uprawy pomarańczy i mandarynek, imponujace kaniony i doliny, rozlległe góry, potężne twierdze i warownie, tajemnicze miasta sklane, dziewiczą przyrodę oraz liczne miasta i miasteczka.

Plan wyprawy moze ulec zmianie w zależności od warunków przerodniczych oraz preferencji Klientów.

Dodatkowe Atrakcje:


imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie