Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się

WYPRAWA SAMOCHODAMI TERENOWYMI MAROKO 4X4 OFF ROAD - NOCLEGI NA PUSTYNI, WYPRAWY 4X4 OFF ROAD MAROKO

      Maroko to kraj wielu kontrastów oraz gwarna i wielobarwna mozaika orientalnej kultury. Wspaniałe góry, pulsujące miasta, zielone oazy palmowe i niekończące się atlantyckie plaże to główne walory turystyczne kraju, które zobaczysz podczas wyprawy do Maroko.

      Wakacje w Maroko to spotkanie z prawdziwie baśniowym światem suków (lokalne bazary), zakupów, zapachów.
Proponujemy ekscytującą podróż samochodami terenowymi 4x4, która przybliży ci niezwykłą historię i barwną tradycje tego niezwykłego kraju.

 

 

MAROKO SAMOCHODY TERENOWE

Dodatkowe atrakcje podczas wyprawy Maroko:

* off road 4x4
* quady
* przejazdy motorowerami

* wycieczki na wielbłądach
* jazda konna
* nurkowania
* narty i skutery wodne

 

 

 

 

 

 

 

Informacje praktyczne przed wyprawa do Maroko:

Waluta Maroko: dirham (DHS)

Energia elektryczna w Maroko: Napięcie w gniazdkach wynosi 220 Volt

Czas w Maroko : W okresie letnim czas lokalny jest o 2 godziny wcześniejszy od czasu lokalnego w Polsce. W okresie zimowym o 1 godzinę.

Woda pitna w Maroko : Woda wodociągowa nie nadaję się do spożycia. Marokańska woda mineralna jest tania i łatwo dostępna podczas naszej wyprawy do Maroko.

Ambasada Maroko:
Ambasada RP w Rabacie 23, rue Oqbah B.P. 425 Rabat
telefon: z terenu Maroka: 0-37 / 77 11 73, 0-37 / 77 17 91
fax: z terenu Maroka: 0-37 / 77 53 20
tel. dyżurny:( 212) 61 14 75 86
e-mail: [email protected]
Internet: www.ambpologne.ma

Konsulat Honorowy RP w Agadirze

Konsul Honorowy: Krzysztof Albert
Rue 210 Appartement 9 Q.I. Agadir
Tel/Fax (z Polski): (00 212 - 48) 84 31 20
Z terenu Maroka: 0-48 / 84 31 20
Tel. dyżurny:(00 212) 61 38 24 10
e-mail: [email protected]

Maroko samochody terenowe - Atrakcje turystyczne :

 

   Maroko - Agadir wyprawy

   Główny ośrodek wypoczynkowy Maroka słynie z najdłuższych plaż w Afryce. Nad zatoką w Agadirze rozciąga się piękna, piaszczysta plaża szeroka prawie na 100 m. Dla plażowiczów i amatorów spacerów po plaży jest ona oczywiście największą atrakcją. Turystyczna metropolia Maroka usytuowana pomiędzy Saharą i Atlantykiem oferuje przez cały rok słoneczny klimat. Wzdłuż głównych ulic oraz promenady nadmorskiej ciągną się sklepy, dobre restauracje, bary oferujące dania kuchni arabskiej i francuskiej oraz dyskoteki. Wokół meczetów na licznych straganach można kupić specjalności arabskiego rzemiosła takie jak biżuteria, wyroby ze srebra i miedzi oraz dywany. Wyprawy 4x4 Strefa hotelowa miasta jest dobrze zlokalizowana - blisko centrum i plaży. Bogata jest również oferta sportów, począwszy od tenisa i golfa po jazdę konną i surfing.

   Maroko - Fez

   Starożytne miasto z istniejącą średniowieczną zabudową zapiera dech w piersiach. Tylko nieliczne przykłady naszej cywilizacji (bank, telefony, elektryka) zaprzeczają wrażeniu, że po wejściu do mediny Fezu czas nie cofnął się o kilkaset lat. Nazywane "zielonym miastem", jest jednym z najstarszych miast i centrum religijnym Maroka. Wyprawy samochodami terenowymi Polecamy zwiedzanie medres (szkół koranicznych) oraz Muzeum Sztuki Marokańskiej Dar Batha, Starego Miasta (m.in. Medresa Bou Inania, Medresa el Attarine, Meczet Karaouyine) oraz koniecznie zakupy na lokalnych, orientalnych bazarach.

   Morocco - Marrakesz Wyprawy 4x4

Aby poznać duszę tego miasta, koniecznie należy przejść się po ciasnych zaułkach Marakeszu, które nazywane jest czerwonym miastem z powodu ceglasto-łososiowych murów zdających się płonąć w świetle zachodzącego słońca. Warto zwiedzić meczety, pałace, np De La Bahia, muzeum, Wyższą Szkołę Koraniczną, medinę, suk oraz słynne garbarnie, których zapachy rozchodzą się daleko po okolicy i mieszają się z innymi zapachami miasta tego egzotycznego miejsca. Marakesz słynie również z bazaru na placu Jamma El Fna. Znajdziemy tu zaklinaczy wężów, szamanów, akrobatów, bajarzy, którzy wypełniają plac każdego wieczora wraz z turystami oraz mieszkańcami, którzy przychodzą na plac po codzienne zakupy, posłuchać plotek, zjeść kolację przy bazarowych stolikach - serwowane są tu zupy, owoce morza, ślimaki, placki chlebowe i dużo innych lokalnych smakowitości. Wyprawy samochodami terenowymi . Możemy tu spotkać wśród dźwięków egzotycznej muzyki, przy stołach pod gołym niebem zawiniętych w dżelaby mieszkańców tego Marakeszu, którzy dzielą się wiedzą o tym pięknym mieście, zarażając każdego, kto ich zechce posłuchać, miłością do tego niesamowitego miasta.

   Marocco - Rabat
   Główne atrakcje turystyczne miasta to pozostałości rzymskiego miasta Sala Colonia. Do dziś można oglądać wewnątrz murów potężnej nekropolii Szella z XIII wieku. Z potężnych fortyfikacji zbudowanych za panowania Almohadów w XII wieku pozostały cztery bramy. Najokazalsza z nich to Bab ar - Rouah, czyli Brama Wiatrów. Tworzy dziś północno - zachodni narożnik obwarowań królewskiego zespołu pałacowego. Z tego samego okresu pochodzi Bab Udaja, główna brama wjazdowa do miasta. Najbardziej znany zabytek Rabatu to Wieża Hasana. Wyprawy samochodami terenowymi Wznosi się nad mostem nad rzeka Bu Regreg. Jest to jedyna pozostałość z niedokończonego, potężnego meczetu Jakuba al - Mansura. Budowle zaczęto wnosić w 1195 r. Minaret liczy 44 m wysokości, choć w założeniu miał być wysoki na 60 m. Niedokończony meczet został zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1755 r. O wielkości jego założenia może świadczyć tylko niszczejący las kolumn. W miejscu tym już w XX wieku wzniesiono w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, ojca obecnie panującego króla Mohammeda VI. Strzeżone jest przez członków Gwardii Królewskiej. Najlepszy widok na miasto i ujście rzeki Bu Regreg do Atlantyku jest z twierdzy Kazaby Udaja. Wnosi się ona na górującym nad Rabatem wysokim wzgórzu.

   Maroko - Casablanca

   Nazwa Casablanca jest dosyć znana polskim turystom, chociaż nie wszyscy do końca wiedzą, gdzie znajduje się to piękne miasto. Położone jest w zachodniej części Maroka, nad Oceanem Atlantyckim. Oprócz oczywistych walorów turystycznych i kulturalnych pełni także ważną rolę w gospodarce kraju – jest największym portem morskim w Maroku oraz istotnym ośrodkiem przemysłowym. Jest również największym miastem nie tylko w Maroku, ale także we wszystkich krajach Maghrebu. Wyprawy 4x4
Główne atrakcje turystyczne to meczet Hassana II, trzeci co do wielkości obiekt sakralny świata. Medyna w Casablance stanowi najstarszą część miasta, jest niewielka ale bardzo urokliwa. Przy bulwarze ciągnącym się na północ od Nowej Medyny stoi pałac królewski (niedostępny dla zwiedzających). Na południe od pałacu widać Mahakma du Pasha – budynki sądu, które czasami w godzinach porannych są otwarte dla zwiedzających. Parc de la Ligue Arabe, największy w mieście park ma francuski układ, ale roślinność, rzecz jasna, bardziej charakterystyczną dla kontynentu afrykańskiego. To wyjątkowo przyjemne miejsce na przechadzkę czy spokojne wypicie kawy. Wyprawy samochodami terenowymi . Wzniesiona w 1930 r. i dziś już dosyć zaniedbana Cathédrale du Sacré Coeur na obrzeżu Parc de la Ligue Arabe stanowi niezwykły widok w samym sercu muzułmańskiego miasta.

   Maroko - Meknes - wyprawy Maroko 2009

   Kolejne miasto królewskie Meknes było stolicą Maroka na przełomie XVII i XVIII w., za panowania Mulaj Ismaila. Z tego okresu zachowała się w Meknes najwspanialsza w całym Maroku brama miejska Bab Mansur. Z innych zabytków wymienić należy: bramę Bab al-Chamis, medresę Bu Inanija i liczne meczety. W pobliżu Meknesu znajdują się ruiny rzymskiego miasta Volubilis. Dobrze zachowały się tu m.in.: termy, bazylika i łuk triumfalny.

   Maroko - Dolina Danes

   Niezwykle malownicza dolina Dades (zwana również Doliną Kazb) to jedno z najpiękniejszych miejsc w Maroku. Rzeka Dades wypływa ze środkowej części Atlasu Wysokiego niesamowitym wąwozem - Gorges du Dades. Jedzie się tam z miasteczka Boumalne des Dades, po drodze wprost nieziemskie widoki: czerwone skały złożone jakby z gigantycznych, owalnych bochenków czy jaj, gliniane chatki w rdzawym kolorze z suszonych na słońcu cegieł i takież pozostałości kazb, czyli dawnych twierdz na wzgórzach. Góry na horyzoncie przybierają niekiedy postać rdzawoczerwonych kopców o czarnych podstawach. Dołem głębokiego jaru o niemal pionowych ścianach płynie Dades. Wyprawy 4x4.Tam, gdzie dno jaru się poszerza, misterne kanaliki nawadniają szachownicę minipoletek, tworząc czarowny krajobraz: niezwykle starannie utrzymane uprawy (mnóstwo warzyw, zioła, kwiaty, czasem zboże) ocieniają kępy palm daktylowych i figowców.

   Maroko - Merzouga - Erg Chebbi

Ok. 50 km na południe od Erfoudu leży maleńka Merzuga. W pobliżu rozciąga się słynny Erg Szebbi (fr. Erg Chebbi), jedyny w Maroku saharyjski erg, czyli olbrzymia ruchoma wydma piaszczysta, typowa dla algierskiej części Sahary. Wokół roztacza się cudowny krajobraz. Już same wydmy są urzekające – w zależności od pory dnia zmieniają kolor z różowego na złoty lub czerwony. W takiej scenerii nakręcono film Mumia Stephena Sommersa. Wyprawy 4x4 Dla miłośników ptaków to najlepsze w Maroku miejsce do obserwacji wielu pustynnych gatunków, takich jak wróbel pustynny, kozodój egipski, gajówka pustynna, płowy drozd długonogi i żołna. Wyprawy 4x4 Czasami wiosną na północny zachód od Merzugi pojawia się płytkie jezioro, przyciągające stada różowych flamingów i inne ptactwo wodne. Wyprawy 4x4

 


  PROPOZYCJE WYPRAW 4X4 DO MAROKO - SAMOCHODY TERENOWE I QUADY


  Wyprawy samochodami terenowymi Kazimierz Dolny 4x4

WYPRAWY MAROKO 4X4 AFRYKA - OFFROAD - ORIENTALNA MOZAIKA WRAŻEŃ

 MAROKO

Maroko wyprawa 4x4;Maroko to kraj wielu kontrastów oraz gwarna i wielobarwna mozaika orientalnej kultury- burki na twarzach kobiet, galabija mężczyzn, rytuał palenia fajki wodnej, ceremonia parzenia kawy oraz arabskie bazary suku. Wspaniałe góry, pulsujące miasta, zielone oazy palmowe i niekończące się atlantyckie plaże – to wszystko oferuje nasza wyprawa offroad' owa 4x4 do Maroko. Podróż samochodami terenowymi 4x4 przybliży Ci niezwykłą historię i barwną tradycję tego niezwykłego kraju...

MAROKO WYPRAWY OFFROAD  - EKSPEDYCJA 4X4 SAMOCHODY TERENOWE
  PROPOZYCJE WYPRAW 4X4 NA UKRAINĘ - SAMOCHODY TERENOWE I QUADY   Wyprawy samochodami terenowymi Kazimierz Dolny 4x4 WYPRAWY OFF-ROAD UKRAINA 4x4 - W KRAINIE ZAMKÓW WOŁYNIA 2009 kazimierz_dolny samochody terenowe 	 Ukraina - wyprawa samochodami terenowymi. Zapraszamy na kolejną wyprawę off-road'ową za naszą wschodnią granicę. Celem naszej wyprawy jest przemierzenie krainy rozległych stepów, porośniętych trawą równin, śladów historycznych naszej Ojczyzny. Na naszej trasie znajdują się wspaniałe zamki Wołynia i Podola, których zwiedzanie przybliży nam historię świetności dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. WYPRAWY OFFROAD UKRAINA - PODOLSKA SZACHOWNICA - EKSPEDYCJA TERENOWA 4X4 kazimierz_dolny samochody terenowe 	Ukraina wyprawa samochodami terenowymi 4x4. Podole jest niezwykłą historyczną szachownicą, na której warowne wieże bronią większości pól. Uczestnicy naszej wyprawy samochodami terenowymi zmierzą się z mistycznymi widokami przeszłości, wołającymi o reflekcję warowniami, licznymi zabytkami oraz ruinami zamków. Nasza ekspedycja 4x4 – Ukraina – odwiedzi zarówno najważniejsze miasta i twierdze kresowe jak i miejsca ciche, zapomniane oddalone od głównych szlaków turystycznych. Ukraina wyprawa offroad WYPRAWY 4WD UKRAINA - KRYMSKA PRZYGODA - WYPRAWA OFF ROAD kazimierz_dolny samochody terenowe 	Ukraina - Krymska przygoda : Wyprawa autami terenowymi 4x4 tym razem ma na celu zwiedzanie przepięknego zakątka Ukrainy jakim jest Krym. Region jest fascynujący i nadal nie do końca odkryty przez turystów. Uczestnicy naszej wyprawy 4x4 znajdą tu nadmorskie plaże, malownicze skaliste zatoki, góry z licznymi jaskiniami, wodospadami i wąwozami, a także równinne obszary stepowe ze słonymi jeziorami. Wyprawy Ukraina samochody terenowe 4x4 Land Rover Defender, Discovery WYPRAWA OFF ROAD 4X4 - UKRAINA KRY samochody terenowe  kazimierz_dolny samochody terenowe 	Wyprawa off-road 4x4 - Ukraina - Krym: Ukraina jest krajem, który oczarowuje na równi urodą krajobrazu, jak i prostotą, serdecznością jego współczesnych mieszkańców. Celem naszej wyprawy off road 4x4 do Ukraina jest zagłębienie sie w tej fascynującej krainie. Samochody terenowe to najlepszy sposób na poznanie tej fascynującej krainy i penetracji różnorodnego regionu krymskiego UKRAINA - WYPRAWA OFF ROAD 4X4 - PEREŁKI UKRAINY - WYPRAWA SAMOCHODAMI kazimierz_dolny samochody terenowe 	Ukraina - wyprawa off road 4x4 - Perełki Ukrainy: Nasza ekspedycja przemierzy Ukrainę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do zwiedzania. Miasta złotych kopuł, które odwiedzimy samochodami terenowymi to Lwów, Kijów, Żółkiew, Kamieniec Podolski, a także Olesko, Podhorce i Tarnopol. Wyprawy na Ukrainę z imprezy4x4 to fenomenalne przeżycia. Wyprawy samochodami terenowymi. WYPRAWY UKRAINA - OFF ROAD - KIJÓW - CZARNOBYL kazimierz_dolny samochody terenowe 	Wyprawy 4X4 Ukraina - off road - Kijów Czarnobyl i nietylko: Ukraina ma wiele do zaoferowania. Tym razem wyprawa off road przemierzy region o niechlubnej sławie. Samochody terenowe Land Rover Defender 4x4 zawiozą nas do Czarnobyla, ale to tylko częśc naszej wyprawy. W trakcjie off road Ukraina 2009 zwiedzimy stolicę Kijów, zabytkowy Czernihow, Nieżyn i wiele innych wspaniałych miejsc. Samochody terenowe - offroad, Ukraina 4x4  wyprawy samochodami terenowymi ukraina off road samochody terenowe off road offroad Maroko Maroko - wyprawa off road 4x4 : Wyprawa terenowa off road 4x4 do Maroko to spotkanie z afrykańską kulturą i tradycją. Ekspedycja Maroko obejmuje spotkanie z mieszkańcami berberyskich i arabskich wiosek przy tradycyjnej marokańskiej kuchni. Samochody terenowe 4x4 przewiozą nas przez malownicze góry Atlas w Maroko, poprzez saharyjską pustynię, urocze doliny i zielone oazy z gajami daktylowymi, oliwnymi i pomarańczowymi. Wyprawa 4x4 Maroko to fuzja barw, smaków, zapachów i dawka adrenaliny...
WYPRAWY MAROKO - AFRYKA - WYPRAWA OFFROAD 4X4 U BRAM AFRYKI
kazimierz_dolny samochody terenowe Maroko Maroko - wyprawa off road 4x4 : Wyprawa terenowa off road 4x4 do Maroko to spotkanie z afrykańską kulturą i tradycją z ogromem kontrastów przyrodniczych w tle. Ekspedycja Maroko obejmuje również spotkanie z mieszkańcami berberyskich i arabskich wiosek przy tradycyjnej marokańskiej kuchni, pośród dźwięków dialektów i oryginalnej architektury- kazby, agadiry. Samochody terenowe 4x4 przewiozą nas przez malownicze góry Atlas w Maroko, poprzez wdzierające się piaski Sahary, urocze doliny i zielone kwitnące oazy...
MAROKO WYPRAWA SAMOCHODAMI TERENOWYMI - GÓRY ATLAS
  Afryka - Wyprawa - Maroko: Afryka - Maroko - wyprawa off road: zapraszamy do udziału w zapierającej dech w piersiach off road 4x4. Nasza wyprawa samochodami terenowymi 4x4 przybliży Ci wielobarwny kraj, jakim jest Maroko. Uczestnicy ekspedycji offrad 4x4 do Maroko będą mieli możliwośc zwiedzania najpiękniejszych miast kraju takich jak Casablanca, Rabat, Fez, czy Marrakesz, a także przemierzenia marokańskich wertepów niezwykle malowniczych gór Atlas..
WYPRAWY MAROKO OFFROAD 4X4 POPRZEZ GÓRY GIF - WYPRAWA SAMOCHODAMI
 

Afryka - Wyprawa - Maroko: Maroko to kraj wyjątkowy, pełen kontrastów, wspaniałej przyrody i kultury Królestwo na orientalnym zachodzie. Nasza wyprawa offroad 4x4 ma na celu przemierzenie wspaniałych miejsc znajdujących się pośród Gór Gif, wyjątkowego Parku Djebel Tazzeka z połaciami wysokich paproci, potężnymi dębami i cedrami a także licznymi wodospadami. Pokonamy saharyjską ruchomą wydmę Erg Chebbi. Samochody terenowe 4x4 offroad pozwolą nam poznać Maroko z wyjątkowej strony...

 

WYPRAWY 4X4    SAFARI OFF ROAD MAROKO - 17 DNI
 kazimierz_dolny samochody terenowe Maroko - Afryka - safari offroad: Nasze safari jest przeznaczone dla turystów spragnionych mocnych wrażeń i dużej dawki adrenaliny. Podczas wprawy offroad poznasz wiele technik offroad ' owych. Samochodami terenowymi przemierzymy żwirowe równiny, pustynną hammadę oraz górskie serpentyny. Nie zabraknie wspaniałych widoków na góry Atlas, atlantyckie wybrzeże z szerokimi piaszczystymi plażami oraz malownicze doliny i kaniony . Samochody terenowe - offroad, Maroko 4x4...
 

A
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie