Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

 



 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się

 WYPRAWY 4X4 LIBIA - WYPRAWY SAMOCHODAMI TERENOWYMI LIBIA OFFROAD - RUMUNIA TERENOWE - SAMOCHODY TERENOWE LIBIA PUSTYNIA OFF ROAD

 

Libia to afrykańskie państwo położone nad Morzem Śródziemnym. Aż 2000 km wybrzeża to piękne plaże. Mimo to, aż 90 % powierzchni kraju zajmują pustynie i półpustynie. Jednym z najbardziej niedostępnych regionów jest Pustynia Libijska, ze słynnymi ruchomymi wydmami, których wymiary dochodzą do 100 m wysokości i 150 km długości. Libię cechuje klimat zwrotnikowy, skrajnie suchy, o bardzo dużych amplitudach temperatur.

Podczas pobytu w Libii warto zobaczyć Medine, czyli stare miasto, od 1999 roku wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Niezwykłe są góry Akakus, znane ze swojej sztuki naskalnej, a ryty i rysunki z przedstawiające dzikie zwierzęta znajdują się na Liście UNESCO. Na przedmieściach Al.-Khums warte zobaczenia są ruiny zabytkowego miasta Leptis Magna – wspaniałe pozostałości teatru, łaźni, bazylik i świątyń.

 

 

 

 

  PROPOZYCJE WYPRAW 4X4 DO LIBIA - SAMOCHODY TERENOWE I QUADY


  Wyprawy samochodami terenowymi Kazimierz Dolny 4x4

WYPRAWY  LIBIA - WYPRAWA  SAMOCHODAMI TERENOWYMI 4X4 - AFRYKA

 MAROKO

Libia - Wyprawa Afryka offroad 2009 : Uczestnicy naszej wyprawy offroad 2009 przeżyją niezapomniane chwile podczas ekspedycji magicznego kraju jakim jest Libia. Nasza wyprawa to zwiedzanie starożytnych ruin Leptis Magna, magicznych pustynnych miasteczek,a także poddanie się zadumie podczas oglądania liczących tysiące lat naskalnych rysunków w Acacus.

 

 

LIBIA - WYPRAWA OFFROAD SAMOCHODAMI TERENOWYMI 4X4 - AFRYKA 2009

Trypolis - Nalut - Ghadames - Ghat - Góry Akakus - Wadi Matkhandoush - Dżerma - Leptis Magna - Sabrata – Trypolis

Ekspedycja – program:

Dzień 1 Zbiórka uczestników wyprawy  na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Trypolisu. Przylot do Trypolisu, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu. Po odpoczynku rzut oka na piękne, biało-zielone miasto w czasie przejazdu do restauracji na kolację powitalną. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Przejazd dawnym szlakiem karawanowym prowadzącym znad Morza Śródziemnego w głąb Sahary przez Nalut do Ghadamesu. Krótkie zwiedzanie Nalut, jednego z największych skupisk Berberów na Saharze. Wdrapanie się do dawnego zamku możnych rodów berberyjskich, gdzie wśród ruin przemykają się już tylko dżiny i ifrity straszące śmiałków. Obiad na trasie. Przejazd ( samochody terenowe 4x4 off road) przez hamadę - kamienistą pustynię, urozmaiconą gdzieniegdzie piaszczystymi wydmami. Przyjazd do Ghadamesu o zachodzie słońca, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

wyprawy off road 4x4 ekspedycja imprezy firmowe off road 4wd samochody terenoweDzień 3 Kolejny dzień zmagań off road 'owych. Śniadanie. Zwiedzanie Ghadamesu, jednego z najstarszych miast pustynnych, oazy położonej w cieniu palm daktylowych. Wizyta w miejscowym muzeum i zwiedzanie Starego Miasta, spacer po tajemniczych zaułkach mediny otoczonej murami z suszonej gliny. Obiad w tradycyjnych wnętrzach, powrót do hotelu na spokojne trawienie spożytych specjałów, a następnie oglądanie pozostałych ciekawostek miasta oraz próby zdobycia informacji o różach pustyni, których najpiękniejsze okazy występują w tych okolicach. Wyjazd ( samochody terenowe off road 4x4)  na pobliskie wydmy i podziwianie zachodu słońca. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4-7 Rano nie pogardziwszy śniadaniem, pożegnamy „miejsce ostatniego posiłku”, jak z berberyjskiego tłumaczy się nazwę Ghadames, i wyruszymy samochodami terenowymi 4x4 na spotkanie największej i najbardziej różnorodnej pustyni świata na szlaku prowadzącym przez około 700 km z Ghadamesu poprzez Ghat aż do gór Akakus. Po drodze podziwianie surowego piękna pustyni kamienistej, piaszczystych wydm Ubari, niesamowitych skał uformowanych przez wiatr w fantastyczne kształty oraz obszarów uprawnych wydartych pustyni przez człowieka. Wizyta w prastarej oazie Ghat - historycznym mieście prowincji Fezzan, które przetrwało do naszych czasów. Śniadania, obiady, kolacje.

Dzień 8 Śniadanie. Całodniowy pobyt w górach Akakus, które są wielką atrakcją obszarów saharyjskich ze względu na niezwykłe ryty i freski naskalne z okresu neolitu, znajdujące się wśród skał, wąwozów i jaskiń, a będące źródłem wiedzy o prehistorycznych mieszkańcach Sahary oraz o zmianach w klimacie tych terenów pokrytych niegdyś bujną roślinnością. Obiad, kolacja, nocleg.

Dzień 9 Po śniadaniu przejazd uczestników wyprawy przez Saharę do Wadi Matkhandush. Obiad na trasie.Przyjazd na miejsce o zachodzie słońca, który pozostawia niezatarte wrażenia. Kolacja i nocleg na kampingu w pobliżu największego obszaru piaszczystych wydm Libii, w Murzuku, obecnie sennym, pustynnym miasteczku, dawnej stolicy prowincji Fezzan.
Dzień 10 Po śniadaniu oglądanie malowideł naskalnych w Wadi Matkhandush (dzikie i domowe zwierzęta, sceny polowań), a następnie wyjazd do Dżermy, gdzie zobaczymy ślady dawnej cywilizacji i kultury Garamantów, jednego z plemion berberyjskich, z którym kontakty utrzymywali Kartagińczycy i Rzymianie. Wizyta w muzeum i na Starym Mieście. Obiad, kolacja. Nocleg na kampingu pod niebem rozświetlonym milionami gwiazd.

Dzień 11 Śniadanie. Wyprawa to również przejazd nad położone wśród piasków pustyni malownicze jeziora Gabaroun, Um-Alma i Mafou. Dla chętnych niesamowita okazja do zanurzenia się w wodzie saharyjskiego jeziora. Po obiedzie wyjazd do Sebhy, administracyjnej stolicy Fezzanu, która leży na dawnym wielbłądzim szlaku karawan prowadzącym znad Morza Śródziemnego w głąb Czarnej Afryki. Krótki odpoczynek. Kolacja i transfer na lotnisko. Przelot do Trypolisu. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 12 Po śniadaniu wyjazd uczestników wyprawy do wielkiej atrakcji Afryki Północnej: ruin Leptis Magna w pobliżu miasta Al.-Khums, gdzie zwiedzimy wspaniałe pozostałości forum, amfiteatru, świątyń, łaźni, bazyliki, należące do miasta założonego przez Fenicjan w pocz. VI w. p.n.e., a którego największy rozkwit przypadł na czasy rządów rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera w II/III w. n.e. Obiad. Powrót do Trypolisu, kolacja, nocleg. 

Dzień 13 Śniadanie. Wyjazd do Sabraty, która w starożytności razem z Leptis Magną i Oeą tworzyły Trójmiasto (Trypolis). Zwiedzanie ruin, wśród których najlepiej zachował się typowy rzymski teatr z II w. n.e. oraz piękne, misterne mozaiki z czasów bizantyjskich świadczące o wielkim kunszcie ich twórców. Obiad. Powrót do hotelu w Trypolisie, kolacja, nocleg.

Dzień 14 Śniadanie. Zwiedzanie Trypolisu, słynnego Placu Zielonego, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości, wizyta w muzeum mieszczącym się w cytadeli zbudowanej w czasach bizantyjskich, zwanej tureckim fortem, gdzie znajdują się zbiory z czasów starożytnych oraz m.in. różne eksponaty przyrodnicze. Spacer po bazarze Al-Mushir na trypolitańskiej starówce. Obiad. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 15 Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Zakończenie wyprawy

 

 

 

imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie